فویل آلومینیوم در مقابل اکسیژن و رطوبت، حساسیت کمتری از خود نشان می دهد که دلیل اصلی آن، تشکیل اکسید آلومینیوم ایجاد شده در سطح فویل یا نوار می باشد.به همین دلیل استفادهاز فویل آلومینیوم برای تولید ظروف و همچنین بسته بندی مواد غذایی، چهازلحاظ بهداشتی و چه از لحاظ هزینه به صرفه تر می باشد.

زمانی که فویل آلومینیوم به عنوان مواد اولیه بسته بندی استفاده می شود، باید سطح آن توسط لاک یا یک لایه مواد پلاستیکی پوشانده شود. توجه به این موردمهم می باشد که در آلومینیوم لاک اندود شده، انتقال آلومینیوم به مواد محتوی خود فقط ۱ میلی گرم برای هر کیلوگرم خواهد بود. طبق تحقیقات به عمل آمده به طور کلی روزانه ۱۰-۴۰ میلی گرم از این فلز غیر سمی توسط جیره غذایی وارد بدن انسان می شود که این مقدار نیز دفع می گردد. ظروف آلومینیومی سبک بوده و از مقاومت خوبی در مقابل خوردگی و فساد شیمیایی برخوردار می باشند.

آلومينيوم در مقابل نور و هوا غیرقابل نفوذ است و به همين دليل در بسته بندي آلومينيومي مواد اوليه از نفوذ رطوبت، نور، اكسيژن، ميكروارگانيسم و كاهش مواد معطر، جلوگيري مي نمايد و خود نيز، از لحاظ مزه و بو خنثي مي باشد. ظروف آلومينيومي قابليت انعطاف پذيري خوبي دارند و از رنگ پذيري و چاپ پذيري مطلوبي برخوردار هستند.

اگر ضخامت فويل آلومينيوم ۲۰ ميكرومتر باشد، مطلقاً روغن و مواد معطر از آن به بیرون درج نخواهد کرد. فويل آلومينيوم را مي توان توسط دستگاه های مخصوص به آساني به فرم هاي مختلف( اشكال مختلف ) درآورد. آلومينيوم، مقاوم به فشار خارجي بوده و نور را دفع مي كند و همچنین در مقابل حرارت زياد و سرما مقاوم مي باشد. از لحاظ محيط زيست، بازيابي آن امكان پذير بوده و حجم زباله كمتري دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *