فویل آلومینیوم پشت چسب دار، متشکل از آلومینیوم با ضخامت های متفاوت به همراه چسب با روکش کاغذی، یکی از پرمصرف‌ترین انواع فویل آلومینیوم در صنعت می‌باشد. بر روی یک سطح از این فویل‌ها چسب اعمال شده و بر روی این چسب معمولاً یک لایه کاغذ آغشته به سیلیکون به منظور پاکیزه نگه داشتن، تازه نگه داشتن چسب و جلوگیری از خشک شدن آن قرار داده می‌شود. از اینگونه فویل‌ها در صنایع برودتی مانند یخچال‌سازی و صنایع عایق‌سازی برای پیچیدن دور لوله‌ها استفاده می‌شود.

فویل آلومینیوم پشت چسبدار در مقابل حرارت، رطوبت، آب و هوای مختلف و مواد شیمیایی مقاومت دارد و از مصارف فویل آلومینیوم پشت چسب دار میتوان به امور مختلفی مانند خودرو سازی، لوازم خانگی، نگه داری و تعمیرات، صنایع برودتی و حرارتی و بسیاری از مشاغل دیگر اشاره کرد. همچنین میتوان کاربردهای متعددی را برای فویل آلومینیوم چسبدار، جهت عایق بندی و هدایت سرما و گرما برشمرد.

به عنوان مثال کاربرد زياد این محصول در سطوحی است كه باید دمايی در بازه ی 160+ و 40- درجه را تحمل نمايد و عمدتاً برای قسمت‌های كناری هود، گلخانه ها، اجاق‌های صنعتی و خانگی، ورودی و خروجی هوای سرد و گرم و خصوصاً مبدل‌های سرما و گرمايی استفاده می‌شود.
آنها نسبت به حرارت، رطوبت، آب و هوای مختلف، مواد شیمیایی، آتش، ضربه برودتی، روغن و اسيدها مقاوم هستند.

آلومینیوم باعث می شود تا اشعه های ماورا بنفش و مضر خورشید هیچ آسیبی را به عایق و لوازم عایق بندی شده نرسانند لذا برای عایق کاری سطوحی که نیاز به مقاومت در برابر صدمات فیزیکی و یا نور مستقیم خورشید دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.
این محصول کاملاً غیر سمی بوده و هیچ‌گونه ریز گرد و غباری را وارد محل نمی‌کند.
به دلیل وجود چسب، نصب و استفاده از آن بسیار راحت و سریع می‌باشد. این گونه از فویل آلومینیوم از چسب اکرونال و یک لایه کاغذ سیلیکونی که به راحتی از پشت روکش آلومینیوم قابل جداسازی می باشد، تشکیل شده است. پس از جداسازی این کاغذ، بهترین چسبندگی را زمانی ارائه می دهد که سطح مورد نظر فاقد گرد و خاک و چربی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *