فویل آلومینیوم بلیستر در صنایع دارویی یکی از مرسوم‌‌ترین انواع بسته‌بندی برای قرص‌ها و کپسول‌ها است. بلیستر معمولاً با ضخامت 20 میکرون و با جنس خشک که به هنگام درآوردن قرص و کپسول به راحتی شکسته می‌شود، با قابلیت چاپ پذیری تهیه می‌شود.

فویل الومینیوم دارویی دارای یک لایه لاک بهداشتی است که عموماً به هنگام بسته‌بندی دارو به همراه ورق پی وی سی استفاده می‌شود. فویل آلومینیوم در برابر رطوبت، عطرها، اکسیژن و سایر گازها و همچنین میکرو ارگانیسم‌ها و نور غیرقابل نفوذ می‌باشد. بنابراین می توان آن را از بهترین مواد اولیه جهت بسته بندی های بلندمدت دارویی برشمرد.

فویل آلومینیوم دارای خواص بیشماری است که باعث می شود برای بسته بندی ایمن محصولات دارویی مانند قرص، پودر و مایعات ایده آل باشد؛

خاصیت بهداشتی فویل آلومینیوم

فویل آلومینیوم غیر سمی است و هیچ خطری از بابت تقویت باکتری‌‌ها ندارد.

فویل آلومینیوم می‌تواند در شرایط کاملا استریل تولید شود و همچنین از فویل آلومینیوم برای مهر و موم بسته‌بندی‌ها و هولوگرام نیز استفاده می‌شود.

فویل آلومینیوم و سازگاری با محیط زیست

فویل بلیستر یا فویل آلومینیوم موجود در بسته بندی دارویی با محیط زیست سازگاری بالایی دارد که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از فویل آلومینیوم در بسته‌بندی، باعث کاهش وزن غیرمفید، کاهش هزینه های حمل و نقل و محافظت کامل از محتوای بسته‌های حساس می‌شود.

امروزه بازیافت فویل آلومینیوم موجود در زباله ها با استفاده از تکنیک های پیشرفته به راحتی صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *